Tatuaż a zdrowie

Zdarzają się niestety przypadki z powodu zrobienia sobie tatuaże tymczasowe. Ewentualne konsekwencje decyzji o zrobieniu sobie tatuażu mogą być niekiedy tragiczne. Ważne, aby wiedzieć, czym można zarazić się podczas robienia sobie tatuażu zwłaszcza w miejscu, które nie jest zbyt higienicznie prowadzone, gdzie robiący tatuaże tymczasowe jest konowałem. Pierwszym zagrożeniem, które na nas czyha w takich źle prowadzonych studiach tatuażu to zakażenia bakteryjne oraz wszelkiego rodzaju grzybice. Warunki tutaj muszą być sterylne, bo wiele razy przecinamy skórę podczas robienia takiego tatuażu. Są to otwory, przez które do naszego organizmu wnikają najrozmaitsze bakterie, wirusy i grzyby. Nawet kiedy wyjdziemy z gabinetu, w którym robiliśmy sobie zabieg, trzeba dbać o skórę przez najbliższy miesiąc, bo będzie się ona przez ten czas jeszcze goiła. Trzeba dbać o jej czystość, nie można wprowadzać jej na długi czas do wody, zwłaszcza jeśli miałaby to być woda z basenu miejskiego. Inne choroby to zapalenie wsierdzia, czy wrzód ropny, albo ziarniaki, uszkodzenia nerek i wirusy.

Comments are closed.