Pobyt w szpitalu po porodzie

Kobiety przebywają w szpitalu po porodzie zazwyczaj najkrócej przez dwie doby. Długość pobytu w szpitali zależy od tego w jaki sposób przebiegał sam poród w prywatnej klinice. Kobiety, które miały pecha i nastąpiły u nich pewne powikłania, niestety będą musiały spędzić w szpitalu znacznie więcej czasu niż kobiety, u których nie było żadnych problemów. Powodów przedłużającego się pobytu w szpitalu matki i dziecka jest wiele, a głównie chodzi o to, że lekarze muszą przez jakiś czas monitorować stan zdrowia matki albo dziecka. Kiedy dziecko cierpi na żółtaczkę, albo kiedy poród w prywatnej klinice przebiegał przez cesarskie cięcie, matka z dzieckiem muszą zostać znacznie dłużej w szpitalu na oddziale położniczym. Kobiety zazwyczaj czują się z w razie tak przedłużającego się pobytu w szpitalu dość rozbita, bo wie, że wszyscy w domu czekają na nią i na nowego lokatora, a ona musi tymczasem siedzieć na szpitalnym łóżku bez większych czynności do wykonania. Czas przedłużającego się pobytu w szpitalu można wykorzystywać na niczym niezmącone uczenie się o tym jak przebiega rozwój dziecka.

Comments are closed.