Odwodnienie przy nudnościach

Najczęstszymi objawami dolegliwości układu pokarmowego są bóle brzucha, wymioty, drgawki, a także nudności z głodu. dolegliwości takie nie są niebezpieczne same w sobie, mimo że są bardzo nieprzyjemne. Mijają same po jakimś czasie i niekonieczne jest stosowanie jakichkolwiek leków na same nudności w naszym organizmie. Jeśli nudności z głodu nawracają, powinniśmy więcej pić i nawadniać nasz organizm, bo wymiotując, pozbywamy się płynów z naszego organizmu. Jeśli nasz organizm jest skrajnie odwodniony, dobrze jest używać do jego nawodnienia specjalnych płynów pełnych elektrolitów, które dostępne są w naszych aptekach. Zwykła woda niekiedy może tutaj nie wystarczyć. Nie należy zrażać się do tych płynów przez ich zły i nieprzyjemny smak, który niestety może powodować kolejne odruchy wymiotne. Zawsze lepiej jest kupić więcej takich płynów niż wydaje nam się to potrzebne właśnie ze względu na to, że prawdopodobnie je zwrócimy przez ich nieprzyjemną woń i smak. Nie należy pić przy odwodnieniu towarzyszącym wymiotom wielu płynów takich jak kawa czy herbata.

Comments are closed.