Jak leczy się raka

usuniecie raka, na przykład raka szyjki macicy polega na tym, że usuwa się wszystkie komórki, które są nowotworowe. Niestety podczas operacji nie zawsze się to udaje, ze względu na to, że trudno jest je wyczuć i wędrują one po całym organizmie. Czasami robią one rzut na inne organy i trzeba byłoby pozbawić już na pewnym etapie człowieka wątroby, trzustki i jelit, a to sprawiłoby, że jego życie byłoby bez sensu, dlatego zostawia się takiego człowieka w stanie terminalnym w hospicjum i niczego się z nim większego nie robi. Usuwanie wszystkich komórek nowotworowych zazwyczaj udaje się wtedy, kiedy stosuje się nie tylko leczenie operacyjne, ale także radioterapię. Jeśli rak jest mało zaawansowany, można go skutecznie wyleczyć za pomocą właśnie operacji i naświetleń radioaktywnych. Jeśli jednak rak jest już w czwartym i dalszym stadium, wtedy stosuje się chemioterapią na własne życzenie, bo jest to bardzo inwazyjny zabieg. Nie da się w ten sposób całkowicie usunąć raka, ale można go zatrzymać.

Comments are closed.