Instalacja FT232RL » SP9XUH - Polska Radiostacja Amatorska >

<-- MENU dla stron PAGU74B -->
 QTH Loc:  JN99WX    ITU: 28    DXZone: 15    Powiat: (M)KR    Gmina: KR11      
   
 
Antena Inverted V na 40 m
Balun prądowy 1:1
Miernik częstotliwości 100 MHz
Wzmacniacz 4 x GU50
Moduł pomiarowy MP-2010 

Informacje o zawartości strony

Wpisz znak

Księga gości

Moje GG

Instalacja sterowników portu USB - FT232RL


   System Windows w momencie podłączenia urządzenia do portu USB próbuje go rozpoznać i zainstalować. Jeżeli sterowniki do tego urządzenia są w systemie instalacja przebiega automatycznie, bez naszego udziału.  Jak na razie w Windows nie ma sterowników do FT232RL i musimy je zainstalować sami. Jest to bardzo prosta operacja polegająca praktycznie tylko na podaniu katalogu w którym znajdują się sterowniki.

Sterowniki dla systemu Windows XP można pobrać tutaj lub wprost ze strony producenta FTDI Chip.

Instalacja w systemie Windows XP

Po podłączeniu układu na ekranie pojawia sę informacja o znalezienie nowego urządzenia i otwiera się okienko „Kreator aktualizacji sprzętu”. Zaznaczmy „zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji” i klikamy Dalej.W następnym oknie zaznaczmy „Uwzględnij tę lokalizację w wyszukiwaniu” i naciskamy „Przegladaj”. Wybieramy katalog w którym znajdują się sterowniki i klikamy OK.. Wcześniej oczywiście trzeba je rozpakować.W okienku Instalacja sprzętu, kceptujemy ostrzeżenie, klikając „Mimo to kontynuuj” i rozpoczyna się instalacja.


Jeżeli sterowniki zostały zainstalowane poprawnie, pojawia się okienko


Dla sprawdzenie poprawności instalacji, możemy wejść w Menadżer urządzeń i tam w pozycji Porty COM i LPT powinniśmy zobaczyć zainstalowany nowy port COM. Numer tego poru będzie potrzebny przy przy konfiguracji NWT-7.